Co je Pole Dance

Sport

Pole dance je sportovní disciplína, jejíž rozvoj ve světě nabral za poslední desetiletí obrovskou rychlost. Soutěží se ve všech věkových kategoriích, v obou pohlavích, jednotlivě i skupinově, na národní a mezinárodní úrovni. Pole dance je jedním ze sportů aspirujících na zařazení mezi olympijské disciplíny.

 

Umění

Pole dance je tanec, pohyb, energie. Může být ladný nebo drsný, může být veselý nebo melancholický, rychlý nebo pomalý. Jeho možnosti jsou neomezené, každý si najde svoji cestu, jak ho dělat.

 

Akrobacie

Pole dance je jednou z disciplín vzdušné akrobacie, tato technika je využívána v seskupeních nového cirkusu, jako například Cirque de Soleil.

Sebevědomí

Pole dance je velice účinný a rychlý při formování postavy. Shazování přebytečných kilogramů, růst svalstva a posílení osy těla nejsou ale jeho jediné výhody. Pole dance mění pohled na sebe sama, učí k úctě ke svému tělu a ke zdravému sebevědomí. Ženský pole dance navíc buduje přirozenou eleganci a smyslnost. Není vulgární, je rafinovaně svůdný. Každá žena v něm dokáže být bohyní.